Gdzie jechać na narty z dziećmi?

Zimowy wypoczynek na nartach dla wielu z nas jest najbardziej wyczekiwanym momentem w roku. Szusowanie po górskich trasach jest świetną zabawą zarówno dla doświadczonych narciarzy, jak i dla małych adeptów tego sportu. Gdzie jednak powinniśmy się wybrać, gdy wybieramy się do kurortu z całą rodziną, wliczając w to małe dzieci?

Nie rzucaj dziecka na głęboką wodę!

Przy wyborze odpowiedniego ośrodka, musimy przede wszystkim pamiętać, że każdy z uczestników wyjazdu musi mieć zapewnione trasy odpowiadające jego poziomowi umiejętności. Dlatego, jeśli jedziemy z dzieckiem, należy zadbać o to, by wybrać miejsce, w którym znajdą się nartostrady dostosowane do umiejętności i potrzeb młodego narciarza. W pobliżu tras tego typu zazwyczaj pracują również wykwalifikowani instruktorzy. Nie tylko pilnują oni bezpieczeństwa naszych pociech , ale również prowadzą szkółki udoskonalające jazdę. Dzięki tej fachowej opiece nasze dziecko nie tylko będzie bezpieczne, ale również dostąpi szansy ulepszenia swoich umiejętności, co na pewno pozytywnie wpłynie na jego bezpieczeństwo.

Zadbaj o urozmaicony wypoczynek dla swojej pociechy!

Należy pamiętać również o tym, że w kurortach narciarskich spędzają ferię również dzieci, które są zbyt małe, by jeździć na nartach lub po prostu boją się uprawiać ten sport. Także najmłodszym o takim podejściu powinniśmy zagwarantować możliwości przyjemnego spędzania czasu. Wybierając odpowiedni ośrodek lub hotel, zawsze powinniśmy sprawdzić, czy posiada on atrakcje, które pozwalają na spędzanie czasu w różnoraki sposób. Mowa tu przede wszystkim o takich udogodnieniach jak:

  • baseny
  • place zabaw
  • kina
  • spotkania z animatorami.

Obecność tego typu urozmaiceń sprawi, że nawet dziecko nie jeżdżące na nartach będzie mogło interesująco spędzić czas. W ten sposób z pobytu w górach będzie zadowolona cała rodzina. Wymienione powyżej możliwości są interesujące również dla rodziców dzieci, które posiadają zbyt duże ograniczenia ruchowe, by jeździć na nartach. Jak zatem widać, każdy może korzystać z tego typu udogodnień!

O Marta Kalinowska 0 artykułów
Miłośniczka żeglowania, sportów wodnych i rozrywki na świeżym powietrzu. Zawodowo jest prawniczką. Doradza swoim klientom jak podejmować trafne decyzje. Interesuje się serialami przedstawiającymi dziką przyrodę.

3 Komentarze

  1. Jeżdżąc w lecie czy w zimie na urlop z rodziną, zawsze szukam miejsc które oferują różne atrakcje dla dzieci w różnym wieku. Mam trójkę dzieci w wieku 15, 11, 4 lata więc ciężko zadowolić wszystkich jednocześnie, ale się bardzo staram.

  2. Dopiero zaczynamy całą rodziną naukę jazdy na nartach i najpierw spróbujemy nauki w kraju, a później jak nam się spodoba zamierzamy wybrać się do Włoch.Znajomi ciągle tam jeżdżą i bardzo sobie chwalą tamtejsze kurorty, cenowo jest podobnie jak w Polsce .

  3. Wybierając się z dziećmi na narty zawsze szukam nowego miejsca, musi ono być tak dostosowane, aby mogły jeździć dzieci z różnymi umiejętnościami, a w przypadku złej pogody były jeszcze inne atrakcje jak np. basen. W takich ośrodkach jest wszystko a dzieci nie narzekają na nudę i dobrze się bawią.

Dodaj komentarz