Karty tarota, a znaki zodiaku

horoskop znaki zodiaku
  • Karty Tarota, a znaki zodiaku

Popularnym poglądem jest myślenie, że jak coś jest przeznaczone do wszystkiego, jest świetne. Niestety nie jestem w stanie zgodzić się z tymi słowami, uważam bowiem, że jeśli rzecz jest przeznaczona do wielu, jest ona do niczego. Jest tak również w przypadku przepowiedni. Niczym nowym są horoskopy astrologiczne dla wybranych znaków zodiaku , natomiast nie mówi się dużo o połączeniu między znakiem zodiaku a kartami. Ten temat dzisiaj pragniemy zgłębić.

  • Znaki Zodiaków – Horoskop AstrologicznyZnaki zodiaku a horoskop

Nie jest problemem sprawdzić, spod jakiego znaku zodiaku jesteśmy. Wystarczy porównać naszą datę urodzenia z datami, w jakich dane znaki obowiązują. Wtedy dostajemy ogólną charakterystykę ludzi spod danego znaku. By dokonać prawdziwej analizy naszej osobowości, musimy uwzględnić datę, godzinę i miejsce naszego urodzenia. Wtedy horoskop będzie dla nas i będzie naszym indywidualnym źródłem informacji, którego nie dzielimy z innymi osobami spod naszego znaku zodiaku.

  • Karty, a znak zodiaku

W przypadku kart Tarota nie jest problemem stworzyć rozkład dla każdego znaku zodiaku. Istnieje jednak pewien dość istotny problem. Rozkład ten będzie niezmiernie ogólny i głównie będziemy mogli z niego korzystać jako z ciekawostki niż źródła odpowiedzi na nasze pytania, osobiste problemy.

Tarot składa się z 78 kart, które dzielą się na Małe Arkana i Wielkie Arkana. Klasyczny podział znaków zodiaku nawiązuje do kart Wielkich Arkanów, gdzie każda ma swojego zodiakalnego odpowiednika.

  • Wielkie Arkana, a znaki zodiaku

Wielkie Arkana to 22 karty stanowiące najważniejszą informację w przepowiadanej przyszłości. Poniżej znajdziesz karty Tarota w Wielkich Arkanach z odpowiadającymi im znakami.

Mag – Skorpion

Cesarzowa – Byk

Kapłan – Byk

Rydwan – Bliźnięta, Rak

Koło Fortuny – Strzelec

Wisielec – Ryby

Umiarkowanie – Strzelec

Wieża – Baran

Księżyc – Rak, Ryby

Sąd Ostateczny – Skorpion, Strzelec

Świat – Koziorożec

Słońce – Lew

Gwiazda – Wodnik

Diabeł – Koziorożec

Śmierć – Koziorożec

Siła – Lew

Sprawiedliwość – Waga

Kochankowie – Byk, Bliźnięta

Cesarz – Baran

Kapłanka – Panna, Rak

Głupiec – Wodnik

  • Podsumowanie

Jak już wyżej wspomniałem, rozkład kart dla znaków zodiaku jest niezwykle ogólny, o charakterze ciekawostki. Zamiast łączyć karty Tarota i znaki zodiaku, polecamy zdecydować się na skorzystanie z właściwości numerologii oraz kart. Wtedy wróżby będą zdecydowanie bardziej indywidualne, co sprawi, że znajdziemy odpowiedzi na nasze pytania.

 

 

 

O Marta Kalinowska 0 artykułów
Miłośniczka żeglowania, sportów wodnych i rozrywki na świeżym powietrzu. Zawodowo jest prawniczką. Doradza swoim klientom jak podejmować trafne decyzje. Interesuje się serialami przedstawiającymi dziką przyrodę.

2 Komentarze

  1. Myślę, że karty tarota mają wiele wspólnego ze znakami zodiaku. Zarówno tarot, jak i horoskop pozwalają na zajrzenie w tajemnice przyszłości. Obie dziedziny wiedzy świetnie się uzupełniają i umozliwiają prawidłową interpretację tam, gdzie jedno z nich nie jest jednoznaczne.

Dodaj komentarz